Finn politiker

Kontaktinformasjon til politikere i Sola for perioden 2019-2023.

Finn politiker

Arbeiderpartiet

Arbeiderpartiet

Anne Karin Vårvik
Arild Knudsen - permisjon

Rodamyrkroken 19, 4056 Tananger
Telefon: +47 412 59 517
arildknudsen@hotmail.no

Medlem av:

Betina Hovda

Lennsmannskroken 46, 4055 Sola
Telefon: +47 970 06 123
hovda@yahoo.com

Medlem av:

Helge Pedersen

Tareringen 46, 4056 Tananger
Telefon: +47 905 41 917
helge.pedersen@lyse.net​​​​​​​

Medlem av:

Jorunn Blomvik

Grotnes Alle 2, 4052 Røyneberg
Telefon: +47 915 56 707
jorunn.blomvik@lyse.net

Medlem av:

Maren Meling

Sandesletta 100, 4055 Sola
Telefon: +47 920 45 201

Maren.meling@getmail.no

Medlem av:

Marianne Helvik
Stig Hansen
Trond Sel

Frøsholmvegen 27, 4056 Tananger
Telefon: +47 913 42 806
Trondds@online.no

Medlem av:

 

Folkeaksjonen Nei til mer bompenger

Folkeaksjonen Nei til mer bompenger

Betina Hovda

Lennsmannskroken 46, 4055 Sola
Telefon: +47 970 06 123
hovda@yahoo.com

Medlem av:

Frode Bru

Fullriggervegen 18, 4056 Tananger
Telefon: +47 957 07 515
frode.bru@lyse.net

Medlem av:

Jarl Ragnvald Silvergieter Hoogstad

Grannes Terrasse 58, 4044 Hafrsfjord
Telefon: +47 934 88662
jarl.hoogstad@lyse.net

Medlem av:

Koenraad Beeckman

Marknesringen 45, 4052 Røyneberg
Telefon: +47 905 85 365
ciloankob@gmail.com

Medlem av:

Linda May Schmid

Båtstadstien 5, 4056 Tananger
Telefon: +47 915 47 519
lindamay@lyse.net

Medlem av:

Roy Øivind Hetland
Stein-Roar Slotterøy

Novarmen 21, 4044 Hafrsfjord
Telefon: +47 901 34 393
steinrfs@hotmail.com

Medlem av:

Torbjørn Hellestø

Åsenhaugen 2, 4050 Sola
Telefon: +47 909 98 090

Tobbah@hotmail.com

Medlem av:

 

Fremskrittspartiet

Fremskrittspartiet

Tom Henning Slethei - ordfører

Ura 16, 4056 Tananger
Telefon: +47 997 00 635
tom.henning.slethei@lyse.net

Medlem av:

Alf Svindland

Myklabergstien 17, 4052 Røyneberg
Telefon: +47 952 95 863
alf.svindland@lyse.net

Medlem av:

Anne Karin Griese Monsen
Anne Lise Skjæveland
Aud Sølvberg

Losbåtveien 17B, 4056 Tananger
Telefon: +47 40656021
aud.solvberg@lyse.net

Medlem av:

Hanne Kjersti Albretsen Granbakken

Sandnesvegen 36, 4051 Sola
Telefon: +47 932 47 418
hanne.kjersti.albretsen.granbakken@gmail.com

Medlem av:

Halvard Holen

Nordsjøvegen 446, 4053 Ræge
Telefon: +47 900 37 667
halvard.holen@outlook.com

Medlem av:

Helge Nyhus

Melingsiden 22, 4056 Tananger
Telefon: +47 900 57 494
nyhus.helge@gmail.com​​​​​​​

Medlem av:

Mette Skjæveland
Ole Stangeland
Per Olav Skailand
Per Øhman

Nunsteinvegen 27, 4056 Tananger
Telefon: +47 951 90 677
hyselos@hotmail.com

Medlem av:

Roar Johannessen
Åsbjørn Fyljesvoll

Øygardsstien 12, 4051 Sola
Telefon: +47 922 62 287
asbjorn@egilknudsen.as

Medlem av:

 

Høyre

Høyre

Anne Marie Lund
Inger Sofie Kristiansen

Øygardslia 1, 4051 Sola
Telefon: +47 970 77 992
isk@lyse.net

Medlem av:

John Sigve Tjelta

Postboks 31, 4054 Tjelta
Telefon: +47 907 54 777
js@leikvoll.no

Medlem av:

Jostein Rott
Lars H. Lassa Vedøy

Grannestunet 25, 4052 Røyneberg
Telefon: +47 997 03 399
larsvedoy@gmail.com

Medlem av:

Mahnoor Raja

Utsolavegen 21, 4055 Sola
Telefon: +47 950 50 722
mahnoor@maraink.no

​​​​​​​Medlem av:

Margrethe Vika

Kjerrberglia 12, 4051 Sola
Telefon: +47 415 15 597
m_vika@yahoo.com

Medlem av:

Per Ove Grannes

Grannessletta 162, 4052 Sola
Telefon: +47 909 25 361
perove49@gmail.com

Medlem av:

Pål Danielsen

Røsslyngvegen 18, 4056 Tananger
Telefon: +47 957 75 500
pal.danielsen@icloud.com

Medlem av:

Rune Høie

Melingsiden 7, 4056 Tananger
Telefon: +47 932 41 646
rune@stavanger-markise.no

Medlem av:

Ronny Stangeland

Kolnesvegen 194, 4055 Sola
Telefon: +47 932 53 100
ronny@stangeland-bil.no​​​​​​​

Medlem av:

Stefan Rudy Blanckaert

Austerheimkroken 2B, 4055 Sola
Telefon: +47 934 47 537
stefan.blanckaert@lyse.net

Medlem av:

Stein Roald Olaussen

Jektevegen 3, 4056 Tananger
Telefon: +47 901 33 952
stein.olaussen@lyse.net

Medlem av:

Åshild I.L. Ravndal

 

Kristelig folkeparti

Kristelig Folkeparti

Arnfinn T. Clementsen - partileder og gruppeleder
Anne Inghild Johnsen Maldal

Fiskeholsvegen 15, 4052 Røyneberg
Telefon: +47 900 82 307
anneinghild@gmail.com​​​​​​​

Medlem av:

Kolbjørn Bø

Kolnesvegen 136, 4055 Sola
Telefon: +47 920 97 149
kboesola@gmail.com

Medlem av:

Stein Ingve Håland

Grannessletta 109, 4052 Røyneberg
Telefon: +47 920 37 342
steini.haaland@gmail.com

Medlem av:

Sølvi Broadhurst
Terese Bue Kessel

Joadalen 16,  4055 Sola
Telefon: +47 995 77 627
terese.bue.kessel@vid.no

Medlem av:

Ådne Bakkane

Røynebergvegen 105, 4052 Røyneberg
Telefon: +47 907 24 924
aadne@bakkane.net​​​​​​​

Medlem av:

 

Miljøpartiet De Grønne

Miljøpartiet De Grønne

David Spurlin Moen - partileder og gruppeleder

Risabergveien 80 A, 4050 Sola
Telefon: +47 950 73 205
deiv@live.no

Medlem av:

Jan-Erik Timm

Blokkebærvegen 5, 4053 Ræge
Telefon: +47 928 62 148
janeriktimm@hotmail.com

Medlem av:

Kari Kolnes

Kolnesvegen 191, 4055 Sola
Telefon: +47 403 82 462
kari@kolnescassis.com

Medlem av:

Zhong Wei Wang

 

Senterpartiet

Senterpartiet

Bent Ove Byberg
Henning Røyneberg
Kristen Birkemo

Nordsjøvegen 462, 4053 Ræge
Telefon: +47 913 59 131
kristen.birkemo@gmail.com

Medlem av:

Lars Aabø
Mona Aksdal

Sola Prestegårdsveg 124, 4055 Sola
Telefon: +47 916 35 772
mona@nyland.no

Medlem av:

Trond Joa

Austerheimvegen 16, 4055 Sola
Telefon: +47 901 68 558

trondjoa@hotmail.com

Medlem av:

  • Kommunestyret (rolle: varamedlem)
Turid Harbye Joa

 

Sosialistisk Venstreparti

Sosialistisk Venstreparti

Bettina Lindgren - parti- og gruppeleder

Prestaskjerstunet 7, 4058 Tananger
Telefon: +47 908 11 744
bettinalindgren@hotmail.com

Medlem av:

Chadi Adel Huli

Sandesletta 14 B, 4050 Sola
Telefon: +47 463 84 688
aboalam@live.com

Medlem av:

Espen Watne

Risaberg Terrasse 82, 4056 Tananger
Telefon: +47 988 16 693
eppiman@hotmail.com

Medlem av:

Miriam Sangolt Tjelflaat

 

 

Medlem av:

  • Kommunestyret (rolle: varamedlem)
Trine Røyrhus Ottosen

 

Venstre

 

Interesseorganisasjoner

Interesseorganisasjoner

Sola Pensjonistforening (SPF)

Fred Roland
Stemstubben 3, 4050 Sola
Telefon: +47 975 01 651
fred.roland@lyse.net

Medlem av:

Olav Joa

Medlem av:

Jostein Skjæveland
Kjerrbergtunet 52, 4051 Sola
Telefon: +47 911 06 709
joskjaev@online.no

Medlem av:

Forsvarets Seniorforening (FSF)

Siw Stenerud
Åsenmyura 8, 4055 Sola
Telefon: +47 480 10 712
siw.stenerud@gmail.com

Medlem av:

Barbro Heløe Frøisland

Medlem av:

Sola Demensforening (SD) / Landslaget for offentlige pensjonister (LOP)

Hagbart Christensen  - Sola Demensforening (SD)
Fullriggerv. 35, 4056 Tananger
Telefon: +47 472 59 707
hagbardt.ch@gmail.com

Medlem av: 

 

Magnus Soland -  Landslaget for offentlige pensonister (LOP)
Solbakkarmen 2, 4050 Sola
Telefon: +47 908 86 305
magnus.soland@lyse.net​​​​​​​

Medlem av:

FFO Rogaland, Norges Astma- og Allergiforbund (NAAF)

Kathrine Sola
Sandangersvingen 2, 4050 Sola
Telefon: +47 996 25 186
kathrinesola80@gmail.com

Medlem av:

Norges Handikapforbund Nord-Jæren (SAFO)

Per Åge Øglænd 
Stenebykroken 5, 4054 Tjelta
Telefon: +47 975 29 601
ogland@lyse.net

Medlem av:

 

Torill Håkonsen
Sandevegen 7, 4055 Sola
Telefon: +47 411 01 342
torillhaak@hotmail.com​​​​​​​

 

Medlem av: 

Landsforeningen for Pårørende innen Psykisk helse (LPP)

Arnhild G. Ottesen
Fredtunvegen 16A, 4050 Sola
Telefon: +47 473 01 744
arnhild.g.ottesen@lyse.net

Medlem av:

Forening for Muskelsyke i Rogaland (FMR)

Helge Askildsen
Skibmannsvegen 49, 4056 Tananger
Telefon: +47 911 35 788

Medlem av:

Organisasjonen Løvemammaene

Bettina Lindgren
Prestaskjerstunet 7, 4058 Tananger
Telefon: +47 908 11 744
bettinalindgren@hotmail.com

Medlem av:

 

Kontaktinfo

Politisk sekretariat
Tlf: 51 65 33 04

Adresse

Besøksadresse
Sola kommune
Kanalsletta 3
4033 Stavanger

Postadresse
Sola kommune
Postboks 99
4097 Sola

Kart