Skolegrenser i Sola er ute på høring

Høringsperioden varer fra 13. desember 2024 til 13. februar 2025. Her kan du si din mening.

12. desember 2024 vedtok kommunestyret å legge ned Sola skole og Håland skole etter skoleåret 2024/2025.  Som følge av dette må skolegrensene justeres for elevene som går på disse skolene i dag. Dagens skolegrenser er vedtatt i gjeldende skolebruksplan, som derfor må revideres.

Les høringsnotatet: "Forslag til revidering av skolebruksplanens  skolegrenser i samband med nedlegging av  Sola skole og Håland skole" (PDF, 3 MB)

Vi inviterer til å gi innspill på ulike problemstillinger og vurderinger knyttet til at elever, foresatte og ansatt får en ny skole å forholde seg til.  Revideringen er avgrenset til konsekvensene av at Sola og Håland legges ned, ikke alle skolekretsene i kommunen. Forslaget til høringsnotatet har vært til orientering i:

  • ungdomsrådet 11. november 2024 
  • utvalg for oppvekst og kultur 19. november 2024
  • formannskapet 3. desember 2024

Revidert skolebruksplan behandles i kommunestyret 20. mars 2025.

Gi oss dine innspill

Du sender ditt innspill inn til oss via

En særlig invitasjon til å gi innspill sendes til:

  • SU ved skolene i Sola kommune
  • FAU ved skolene i Sola kommune
  • Elevrådene ved skolene i Sola kommune
  • Skolene i Sola kommune
  • Utdanningsforbundet Sola
  • Skolelederforbundet
  • Fagforbundet
  • Delta
  • Rogaland fylkeskommune
  • Ungdomsråd
  • Utvalg for levekår
  • Utvalg for oppvekst og kultur
  • PPT
  • Barne- og familiesenteret

Høringsfristen er 13. februar 2025.